Klub absolwenta Uniwersytetu Szczecińskiego

Uniwersytet Szczeciński, jako największa uczelnia wyższa na Pomorzu Zachodnim, dostrzegł potrzebę powołania w swoich murach klubu absolwenta. Na największych uniwersytetach na świecie, a coraz częściej także w Polsce, pierwszoplanową rolę w utrzymywaniu relacji między uczelnią a absolwentami, pełnią właśnie kluby absolwentów.

Idea takiego klubu opiera się przede wszystkim na podtrzymywaniu więzi absolwentów z Alma Mater oraz wspieraniu ich po ukończeniu edukacji akademickiej. Uroczysta inauguracja Klubu Absolwenta US odbędzie się już w piątek, 2 października.

Prowadzenie klubu Absolwenta US powierzone zostało Fundacji DOCTUS, która w grudniu 2014 roku powstała z inicjatywy czwórki absolwentów Uniwersytetu Szczecińskiego. Wśród najważniejszych celów realizowanych przez Fundację znalazło się wspieranie aktywności środowiska naukowego i studenckiego oraz działalność w zakresie kultury i sztuki, a także śledzenie ścieżek zawodowych absolwentów oraz wspomaganiem ich na rynku pracy.

Cele i zadania oraz planowane przedsięwzięcia i projekty realizowane w ramach Klubu Absolwenta zostaną przedstawione podczas uroczystej inauguracji, w której udział wezmą również Ambasadorzy Klubu Absolwenta, zaproszeni do współpracy przez Fundację. Podczas spotkania poznają Państwo również czwórkę absolwentów US, którzy będą koordynować pracę Fundacji oraz Klub Absolwenta US.

Inauguracja odbędzie się w piątek, 2 października, o godzinie 12.00 w willi West-Ende, przy al. Wojska Polskiego 65.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów.