Matematyka w obiektywie / Mathematics in focus

1 grudnia 2015 r. odbyła się uroczystość podsumowania 6. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego MATHEMATICS IN FOCUS połączona z wernisażem wystawy prac laureatów. Zapraszamy do zapoznania się krótką galerią wyróżnionych zdjęć.

Rok 2015 przyniósł absolutny rekord zgłoszeń. Wpłynęło 8147 fotografii z naszego regionu, Polski i świata − z Niemiec, Francji, Holandii, Czech, Ukrainy, Luxemburga, Norwegii, Włoch, a nawet z Chin. Liczba ta przewyższa sumę zgłoszonych prac w poprzednich pięciu latach aktywności konkursu. Są to prace o wysokim poziomie artystycznym, zaopatrzone w tytuły i opisy, które pozwalają śledzić autorskie metafory, podziwiać pomysłowość oraz umiejętność dostrzegania matematyki, jej piękna i  użyteczności – podsumowuje dr hab.  Małgorzata Makiewicz, prof. US (Przewodnicząca Jury Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie)

Jury w składzie:  prof. dr hab. Maciej Tanaś, prof. dr hab. Andrzej Dąbrowski,  mgr Jerzy Kołodziejczyk, mgr inż. Tomasz Seidler − Prezes Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US (przewodnicząca) wyłoniło 8 laureatów, 25 wyróżnionych i 12 nominowanych do kalendarza oraz nadało honorowe tytuły Ambasadora Matematyki w obiektywie.  Dwóm osobom przyznano nagrodę Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego prof. dra hab. Wacława Marzantowicza za fotografię zaopatrzoną w najciekawszy opis matematyczny.

Szósta edycja Matematyki w obiektywie została wyróżniona honorowymi patronatami: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Fundacji XX Czartoryskich.

Uroczystość odbyła się w sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, przy al. Jana Pawła II 22a.

Galeria: https://goo.gl/photos/tTzVaiG9u1AKBY8L7

Więcej informacji: www.mwo.usz.edu.pl

dr hab.  Małgorzata Makiewicz prof. US, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.