Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym

Tenisistki stołowe Uniwersytetu Szczecińskiego 7 grudnia 2015r. pewnie obroniły tytuł akademickich mistrzyń województwa zachodniopomorskiego. W rozgrywkach Ligi Międzyuczelnianej odniosły komplet zwycięstw i pewnie uplasowały się na najwyższym stopniu podium. Nasze studentki wciąż trzymają poziom.

Martyna Moskwa, Natalia Maciaszek, Ewa Regilewicz, Monika Kania i Karolina Kania, pozostawiły w pokonanym polu drużyny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Akademii Morskiej.

Kolejnym wyzwaniem dla kadrowiczek będą półfinały Akademickich Mistrzostw Polski, zaplanowane - podobnie jak w tym roku - na przełom marca i kwietnia w Poznaniu. Zadanie będzie o tyle trudne, że do imprezy finałowej awansują tylko trzy, a nie cztery (jak to zwykle bywało) czołowe teamy. To wszystko z uwagi na Gdańsk, który został organizatorem ogólnopolskich zawodów.

Nieco gorzej niż przed rokiem spisali się panowie. Wprawdzie pokonali po zaciętym meczu reprezentację Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego 3:2, a w takim samym stosunku ulegli Akademii Morskiej. Ta z kolei zwyciężyła jeszcze PUM (oczywiście 3:2), dzięki czemu zapewniła sobie drugą lokatę. Wszystkich pogodził ZUT, który zgromadził komplet zwycięstw. Po raz trzeci z rzędu. Dla naszych barw punktowali: Dawid Wajda, Marcin Klejna oraz Bartosz Jędrasiak. Opiekunem sekcji US jest Paweł Stężała.

Po raz pierwszy od wielu lat gospodarzem mistrzostw był Uniwersytet Szczeciński. Zawody rozegrano w hali u zbiegu ulic Mickiewicza i Tarczyńskiego. Przy instalacji sprzętów wydatnie pomogli studenci I roku WNEiZ, zaś przyszli humaniści sprawdzali się w roli sędziów stolikowych obsługujących punktatory. Zdaniem uczestników spisywali się wzorcowo. Z kolei najlepsze drużyny, oprócz tradycyjnych dyplomów, otrzymały specjalnie przygotowane na ten cel koszulki.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.