Kurs doszkalający dla nauczycieli języka włoskiego jako języka obcego

Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego – Wydziału Teologicznego -  zaprasza na kurs doszkalający dla nauczycieli języka włoskiego jako języka obcego pn. "Studiare ed insegnare la lingua italiana al tempo dei social network - Uczenie się i nauczanie języka włoskiego w czasach social network".

Kursu organizowany jest we współpracy z Università degli Studi di Foggia i pod patronatem Wydziału Oświaty Miasta Szczecin.

Warsztaty kursu poprowadzi prof. Trifone Gargano, specjalista w zakresie dydaktyki nauczania jezyków obcych i skierowane są do nauczycieli języka włoskiego prowadzących zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania. Spotkania szkoleniowe odbędą się w dniach 24-26 stycznia w godzinach 10.10- 15.00 na Wydziale Teologicznym US, ul. Pawła VI 2.

Program szkolenia przedstawia się następująco:

•       24.01 Uczenie się języka i kultury w czasach social network- zajęcia praktyczno- teoretyczne dla studentów italianistyki

•       25.01 Nauczanie języka i kultury włoskiej w epoce mediów społecznościowych- zajęcia praktyczno-teoretyczne dla nauczycieli prowadzących zajęcia na wszystkich poziomach nauczania
•       26.01 Dydaktyka literatury w czasach mediów społecznościowych- zajęcia praktyczno-teoretyczne dla nauczycieli prowadzących zajęcia na wszystkich poziomach nauczania

Uczestnicy szkolenia otrzymają stosowne zaświadczenia  potwierdzające ich udział.