O wydarzeniu

Tydzień Ziemi to cykl imprez organizowanych przez Samorząd Studencki i pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi (Earth Day), wydarzenia związane z dniem Ziemi przypadają na wiosnę każdego roku – równonoc wiosenną. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach, już od 1970 r. Jest to największe ekologiczne święto na świecie! My postanowiliśmy już po raz dziesiąty świętować przez cały tydzień, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych: rodziny z dziećmi, uczniów szkół, studentów, osoby dorosłe i seniorów.

Hasło tegorocznego Dnia Ziemi brzmi „Dobra energia dla wszystkich”. Emanując dobrą energią z przymrużeniem oka nauczymy Was jak szanować nasze środowisko i wykorzystywać odnawialne źródła energii, redukując jednocześnie do niezbędnego minimum problem emisji smogu i innych zanieczyszczeń. Brzmi znajomo? To do dzieła! Do zobaczenia już 13 maja na Jasnych Błoniach, na akcji „Kwiat za Grat”. Nie może Was zabraknąć!

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wydarzenia przewidziane w programie Tygodnia Ziemi 2018 odbędą się w dniach 8-13 maja.
Plakat i program, partnerzy i sponsoring.
Plakat Tygodnia Ziemi 2018
Partnerzy

Miejsce: Wydział Nauk o Ziemi US, ul. Mickiewicza 16, 16A, 18
„Kwiat za grat” parking Jasne Błonia

Budynek 16A Centrum Dydaktyczno Badawcze Nauk Przyrodniczych (GeoCentrum)

Budynek WNoZ ul. Mickiewicza 16

Budynek WNoZ ul. Mickiewicza 18

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

  • Wydział Nauk o Ziemi

    Strona internetowa Wydziału Nauk o Ziemi
  • Tydzień Ziemi fanpage

    Facebook - media społecznościowe
  • Kontakt:

    Kontakt: Krystian Strzałkowski, tel. 669-913-487, krystian.strzalkowski@gmail.com Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego ul. Mickiewicza 18 70-383 Szczecin

Relacje video sprzed kilku lat